.

PowerColor Црвено Ѓаволот AMD Radeon RX 6900 XT Крајната Игри Графичка Картичка со 16GB GDDR6 Меморија, Напојува од страна на AMD RDNA 2, HDMI 2.1

PowerColor Црвено Ѓаволот AMD Radeon RX 6900 XT Крајната Игри Графичка Картичка со 16GB GDDR6 Меморија, Напојува

DEN 16439.76

Тековен
Во магацинот.

Видео Меморија : 16 Gb Gddr6. Стрим На Процесор : 5120. Игра Часовник : 2235 Mhz (Ок) / 2135 Mhz (Молчи).Зголемете Часовник : 2425 Mhz (Ок) / 2335 Mhz (Молчи).Power Color Црвено Ѓаволот AMD Radeon RX 6900 XT Крајната Игри Графичка Картичка со 16 GB GDDR6 Меморија, Напојува од страна на AMD RDNA 2, HDMI 2.1.

Параметри на производот