.

Електрични Лице Scrubber, Убавина Инструмент Додатоци Обраснат на лице-Чистење со Четка за Дома за Салон за Убавина за Жени

Електрични Лице Scrubber, Убавина Инструмент Додатоци Обраснат на лице-Чистење со Четка за Дома за Салон за

DEN 1197.36

Тековен
Во магацинот.

Exfoliating : четка глава може да се прилагодат за да одговараат на вашата кожа потреби, не само за лице, но исто така и за делови од телото.Промовирање на еластичноста на кожата и производството на колаген, и исто така да помогне да се отстрани blackheads и whiteheads.Пакет Листа : 1 x Host5 x Четка Главата.Exfoliating : четка глава може да се прилагодат за да одговараат на вашата кожа потреби, не само за лице, но исто така и за делови од телото. Сите Круг Чистење На : водоотпорен чистење со четка е опремен со 5 различни чистење глави за да се обезбеди целосен опсег на чистење функции, од нежно чистење за длабоко чистење. 5 Четка Глави : 5 Четка глави се добие ефикасно да подрачја кои се тешко да се исчисти, како што се страни на носот и Т зона.На exfoliating ефект е подобро, и тонот на кожата е посветла и повеќе дури.Се врати Еластичноста на Кожата : совршен сите круг на лицето за нега на системот.Како да го Користите : Стави четка главата и exfoliating пиштол заедно, и поврзете го кабелот за напојување за да го instrument Specification : Предмет Тип : Лицето Чистење Brush Material : ABSEfficacy : Обезбеди целосен опсег на чистење функции, од нежно чистење на длабинско чистење, подобро доживување ексфолиране ефект, посветла и повеќе дури и тонот на кожата. 5 Четка Глави : 5 Четка глави се добие ефикасно да подрачја кои се тешко да се исчисти, како што се страни на носот и Т зона. 5 различни глави може да се сретнат вашата кожа чистење потреби.Промовирање на еластичноста на кожата и производството на колаген, и исто така да помогне да се отстрани blackheads и whiteheads.

Параметри на производот

Item Type:
Facial Cleansing Brush
Material:
ABS
Efficacy:
Provide a full range of cleansing functions, from gentle cleansing to deep cleansing, experience better exfoliation effect, brighter and more even skin tone.
Package List:
1 x Host5 x Brush Head :