.

Оска Комуникации 0524-001 Ден и Ноќ Мрежна Камера со CS-Планината 2.8-8мм IR Коригира Леќа

Оска Комуникации 0524-001 Ден и Ноќ Мрежна Камера со CS-Планината 2.8-8мм IR Коригира Леќа

DEN 576.00

Тековен
Во магацинот.

Лесна Инсталација со Фокус Асистент, Далечински Фокус и Пиксели Контра.Барајќи Видео Надзор Апликации.Интелигентни можности како што се зголемена видео движење откривање, аудио откривање и препознавање на камерата нерегуларностите обиди се допаѓа блокирање или спреј сликарство.Оската Комуникации ОСКА P1354 Day & Night Мрежна Камера доаѓа со CS-Планината 2.8-8мм IR коригира леќа со f/1.2 ирис.Камерата обезбедува 720p HDTV или 1 MP резолуција во полна рамка стапка.Таа, исто така обезбедува WDR (Широк Динамички Опсег), динамичен контраст, и ден и ноќ функционалност за добар квалитет на сликата во дневното и темни услови.Оска' Lightfinder технологија го прави овој камера чувствителни на слаба светлина.

Параметри на производот