.

Завртка Терминал Блокови, Плочки на Терминал Ленти 25A 600V ТБ‑2505L за Дистрибуција Кабинети

Завртка Терминал Блокови, Плочки на Терминал Ленти 25A 600V ТБ‑2505L за Дистрибуција Кабинети

DEN 1955.76

Тековен
Во магацинот.

Функција : 1. Широко се Применува : Овој терминал има широк спектар на апликации и може да се користи во разводни кутии, енергија дистрибуција кабинети, фабрики и други области. Ротацијата на стрелките на часовникот за да се стега жица цврсто. Лента на изолација слој на жица и да се стави жицата во терминал.Широко се Применува : Овој терминал има широк спектар на апликации и може да се користи во разводни кутии, енергија дистрибуција кабинети, фабрики и други области.Спецификација : Предмет Тип : Terminal Material : ABS + Brass Model : ТБ-2505 LUses : Погоден за разводни Кутии, Дистрибуција Кабинети, Factories Conductor Дел : 0.

Параметри на производот

Item Type:
Terminal
Material:
ABS + Brass
Model:
TB-2505L
Uses:
Suitable for Distribution Boxes, Distribution Cabinets, Factories
Conductor Section:
0.5~2.5mm²
Rated Current:
25A
Rated Voltage:
600V
Number of Connections:
5 Sections
Process:
Copper Parts Galvanized
Installation Method:
Screw Fixation
Package List:
50 x Terminals :
Do not use in wet wading areas! :