.

Целосна FaceShields (Clear - 50 Парчиња)

Целосна FaceShields (Clear - 50 Парчиња)

DEN 3463.92

Тековен
Во магацинот.

Rimova се фокусира на прифатлива заштита за санитарни, индустриски и храна услуга за професионалци.Ги штити клучните делови од вашето лице.Материјалите се обезбеди анти-магла Face Shield за максимална прегледност.Удобно, Трајни, Квалитет На Материјалите.Лесно да се чисти.Нашите штитник за лицето има прилагодливи главата темперамент кој гарантира удобно се вклопуваат за повеќето глава големини.Optically транспарентен, дисторзија-слободен заврши околу лицето shield.Лицето Shield headband пена држи штит подалеку од лицето.Vented за зголемување на струење, лебди лесно на челото без притисок на храмови.Нашите штитник за Лицето за цел да го штити носителите е целото лице од опасности, како што се прашина, нота, спреј, и плунката.Заштитен штит е удобен за носење.Не му наштети на очите и кожата.Јасно Заштитна штитник за Лицето се чувствуваат удобно кога се носи, и брзо може да се дезинфицираат или исчистени.Штитник за лицето се совршени за индустрии, како што се Храна, Услуги, Производство на хемикалии, Стоматолошка Заштита Центри, Виш Помошно Живеење & Behavioral Центри, Поправни & Притвор центри, Намирници, Продажба, и многу повеќе.Куршум Поени : Rimova се фокусира на прифатлива заштита за санитарни, индустриски и foodservice професионалци.Ги штити клучните делови од вашето лице.Материјалите се обезбеди анти-магла се Соочуваат со штит за максимална прегледност.Удобно, Трајни, Квалитет На Материјалите.Лесно да се чисти.

Параметри на производот