.

Марш Bellofram 960-246-000 Тип 51 РБС од не 'Рѓосувачки Челик Регулаторот, 0-60 PSI, 1/4 NPT, 20 scfm

Марш Bellofram 960-246-000 Тип 51 РБС од не 'Рѓосувачки Челик Регулаторот, 0-60 PSI, 1/4 NPT, 20 scfm

DEN 12527.52

Тековен
Во магацинот.

Порт Големина : 1/4" (NPT).Температурата Опсег : 0° до 180°F. 0-60 PSI.Макс Снабдување Притисок : 250 PSIG.Капацитет на проток : 20 scfm.Марш Bellofram 960-246-000 Тип 51 РБС од не 'Рѓосувачки Челик Регулаторот, 0-60 PSI, 1/4" NPT, 20 scfm.Карактеристики вклучуваат одлична стабилност и повторливост, ниска droop, чукна на пропустливи за издувен гас фати, вграден филтер склопови и капе велс.Идеален за кисело гас и корозивни апликации или средини.

Параметри на производот