.

Kendall Copa Хидрофилна Пена Облекување - 4x4 Случај на 50 - KND55544_CS

Kendall Copa Хидрофилна Пена Облекување - 4x4 Случај на 50 - KND55544_CS

DEN 631.20

Тековен
Во магацинот.

Kendall.Kendall.Copa Плус ultrasoft пена облекување е ultrasoft, хидрофилна пена која ги штити и перници рани.Мали порите намалување на брзината на ткиво миграција во пена облекување.На полиуретан топ-лист спречува strike-through, истовремено овозможувајќи за влага-пареа пренос и помага да се намали кожата мацерација.

Параметри на производот