.

uxcell 5pcs Fader Променливи Отпорници Миксер 18mm Директно Слајд Potentiometer B203 B20K Ohm Линеарна Еден Potentiometers за Затемнување Подесување

uxcell 5pcs Fader Променливи Отпорници Миксер 18mm Директно Слајд Potentiometer B203 B20K Ohm Линеарна Еден

DEN 227.76

Тековен
Во магацинот.

Модел : B203 , Може да се користи во Затемнување Подесување.Една Конекција, Моно, Големината на Телото : 18*5x5mm (L*W * H);Вратило Големина на : 5*3*1.5 mm (L* W*T).Функција : Линеарна potentiometer, отпорот е се менува линеарно за време на туркање процес.Отпор Вредност : 20 K ohm, Толеранција : +/-10%.Погоден за миксер, електронски орган, гитара, итн.Најчесто ги користат за да ја прилагодите јачината на звук, тон, рамнотежа и светлината итн.Се користи за јачина на звук прилагодување, квалитет на слика, разни контрола.Се користи за на греалка, електричен тепих контрола.Тоа се користи за седиште греење, dimmer, и други контрола во собата.Тоа се користи за различни контрола на разни говорници или станбени опрема.

Параметри на производот