.

HYS ТЦ-761 SMA Машки Количка за Антена Замена VHF UHF 2 Начин на Радио Антена за УВ-3Р PX-2R-апарат vx-3Р V-6R-апарат vx-7R ТИ-UVF9 Воки Токи

HYS ТЦ-761 SMA Машки Количка за Антена Замена VHF UHF 2 Начин на Радио Антена за УВ-3Р PX-2R-апарат vx-3Р V-6R-апарат

DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

Камшик Антена 144 Mhz Maximum Моќност-watts : 20 W (Воки Токи помалку од 20 W).Конектор Тип : SMA-Машки; Тоа може да им помогне на вашиот рачни Радио продолжи разговор далечина.Антената на должина : 15.7 инчи, целосна виткање должина : 7.7 инчи, на антената широко распространета употреба на радио, лесно да се носат и скала.Компатибилен со некои Bao Feng, некои TYT, и некои Yaesu Рачни Радија.HYS антени се индивидуално Тестирани за да се обезбеди соодветна компатибилност со твоите Радио и Фреквенции!HYS антени се сигурни, точни, веродостојни и прифатлива.

Параметри на производот