.

Aicosineg Buna-N О-Прстен 28x22x3.1mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за Електрични Апаратот Механички Делови Водовод Врска Тапа Поправка Црна

Aicosineg Buna-N О-Прстен 28x22x3.1mm(ODxIDxW) Метрички Нитрилна Гума Круг Запечатување О Прстен Заптивка за

DEN 167.76

Тековен
Во магацинот.

Aicosineg Buna-N О-Прстен Метрички Нитрилна Гума О Прстен Gasket Description : 1.10"Внатрешен Дијаметар : 22mm / 0. Ве молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место. 【ADVANTEGE】- Нитрилна гума има добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на абење, кој е најстариот широко се користи О-прстен материјал во светот; Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, минерални масла и маснотии, отпорност на вода.Спецификација : Материјал : Нитрилна Rubber Color : Black Outside Дијаметар : 28mm / 1. Нитрилна гума има добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на абење, кој е најстариот широко се користи О-прстен материјал во светот; Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, минерални масла и маснотии, отпорност на вода.

Параметри на производот