.

GIGABYTE B450 AORUS ПРО Wi-Fi (AMD Ryzen НА4/ATX/М 2 Термички Стража со Одборот Wi-Fi/HDMI/DVI/USB 3.1 Генералот 2/DDR4/Плоча)

GIGABYTE B450 AORUS ПРО Wi-Fi (AMD Ryzen НА4/ATX/М 2 Термички Стража со Одборот Wi-Fi/HDMI/DVI/USB 3.1 Генералот

DEN 782.40

Тековен
Во магацинот.

Поддржува AMD 1 & 2 генерација Ryzen/ Ryzen со Radeon Вега графички процесори.Dual channel не-ECC unbuffered DDR4, 4 DIMMs.Intel Ethernet LAN plus Dual band 802.11 AC Wi-Fi.Dual PCIe Gen3 М. 2 NVMe со двојна термички чувари.Alc1220 vb enhanced audio со WIMA кондензатори.Поддршка за 11 AC 160 MHz безжична стандард и до 1.73 Празнини податоци стапка.Intel WI-FI возачот само поддршка за Win10 64bit.RGB Мешање со дигитален LED & RGB LED заглавија.Smart фан 5 со фан запре.USB 3.1 Генералот 2 со USB тип C & тип на А Интегрирана I/O штит на ултра-издржлив дизајн.CEC 2019 подготвени.

Параметри на производот