.

Filtrete Микро Алерген Одбрана HVAC Филтер за Воздух, Фаќа Мали Честички како Прашина & Lint, MPR 1000, 16 x 16 x 1, 6-Пакет

Filtrete Микро Алерген Одбрана HVAC Филтер за Воздух, Фаќа Мали Честички како Прашина & Lint, MPR 1000, 16 x

DEN 681.60

Тековен
Во магацинот.

Filtrete Алерген Одбрана филтри за воздух го вклучите вашиот централно греење и ладење систем во целата куќа воздухот почист.Развиена за да се повлече и да се фатат несакани честички, вклучувајќи : lint, прав и прашина мите остатоци, а се спори и полен, пет првут, и чад и смог.Дизајниран со Filtrete Бренд 3-во-1 технологија од 3М да се повлече и да се фатат несакани воздушни честички додека да им се овозможи чистење на протокот на воздух преку.Microparticle Перформанси Оценка 1000. Супериорна fiberglass, перат и не-електростатско pleated 1" филтри.Трае и до 3 месеци.Од Производителот Filtrete Микро Алерген Намалување филтри може да помогне да се намали овие алергенси во домовите.Филтрите се привлечат и фаќање микроскопски алергени како домашно милениче првут, чад, смог, бактерии, и честички кои може да носи вируси.

Параметри на производот