.

Anxingo Двојна Висока Ниска Зрак Светла Реле Жици Се Подигнат H4 9003 Со Голема Топлина Керамички Приклучоци

Anxingo Двојна Висока Ниска Зрак Светла Реле Жици Се Подигнат H4 9003 Со Голема Топлина Керамички Приклучоци

DEN 431.76

Тековен
Во магацинот.

КОМПАТИБИЛНОСТ - H4/9003 конверзии, H6024 & H6014 фарови.РЕШАВАЊЕ на ПРОБЛЕМИ СО враќање на хранење на моќ,слабо headligh,треперење на светлата,прегревање приклучоци,оптоварување на светлата прекинувач,дефект фарови кога се користи hi/низок греди.ИЗДРЖЛИВИ - Направени од hihg квалитет PE цевка,анти-стареењето, корозија-отпорни, отпорни на топлина висока фреквенција керамички материјал, никогаш не се топи.ПОГОДНОСТ - Нема грешка при инсталирањето на КРИЕШЕ конверзија комплет,пред-жичен за plug and play, нема потреба да ги менувате акции жици на сите,лесно да се controll светлина.ПОВЕЌЕ БЕЗБЕДНОСТ - изградена-во осигурач и две 40 A водоотпорен релеи може ефикасно да се заштити коло кога високи работат на струјата се случува.Се подобри со текот на перформанси.Независни дизајн, лесно да се провери.Пред-Жичен за plug and play, нема потреба да ги менувате акции жици на сите.Votage : 12 V.Кабел Должина : 2 M.Макс Текст на струјата : MAX 80 A.Опрема : H4/9003 конверзии, H6024 и 6014 фарови.Пакетот Вклучува : 1 х сет на светлата реле жици се подигнат со голема топлина керамички приклучоци.

Параметри на производот