.

ПОП Занитвам 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 6-3, 3/16 x 3/16 Јаз (0.126-0.187) Количина-10,000

ПОП Занитвам 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 6-3, 3/16 x 3/16 Јаз (0.126-0.187) Количина-10,000

DEN 329.76

Тековен
Во магацинот.

Куполата шефот на заковки главно се користи во апликации каде не постои пристап до задните (blind side) на вилицата.Domed шефот на заковки се најчест тип на заковки.Заковки имаат две парче изградба; еден се нарекува занитвам шапка и mandrel.Двете шапка и mandrel се претходно собрани и подготвен за употреба.Куполата шефот на заковки се инсталираат со користење на возбудлив алатка за да се подготви mandrel кој предизвикува телото да се деформира и менгеме надолу за заеднички.По постигнување дизајниран стегање сила, mandrel прилепува и се отфрлаат.На mandrel страна на занитвам, откако mandrel е отстранет, ќе ја напушти domed главата изложени.Занитвам големина и контрола спектар се мери во инсталиран должина.ПОП Занитвам 18-8 од не 'Рѓосувачки Челик - 6-3, 3/16" x 3/16" Јаз (0.126 - 0.187) Количина-10,000.

Параметри на производот