.

Starrett 685-1Z Инчен Читање Надворешни Chamfer Колосек, 0-90 степени Агол, 1/8 - 1/2 Опсег

Starrett 685-1Z Инчен Читање Надворешни Chamfer Колосек, 0-90 степени Агол, 1/8 - 1/2 Опсег

DEN 2536.56

Тековен
Во магацинот.

Сите земни површини се на стврднат алатка челик.Индикатори се AGD дизајн.Надворешни мерачи ќе се измери најмалиот дијаметар на било chamfer во рамките на опсегот на агли испечатени на dial лицето на мерач.Мерачи опремени во делукс поместена случај.Овие величини директно мерење на дијаметар на chamfered дупки.Не поставување master е потребно.Кога три-сечилото клипот е притиснато против рамна површина, колосек, треба да ја прочитате поставите број печат на задната страна на индикаторот.Во случај на истрошеност, мерач може да се прилагоди за да го прочитате соодветен број.Starrett Надворешни chamfer gage директно мерење на дијаметар на chamfered дупки.Не поставување master е потребно.Кога три-сечилото клипот е притиснато против рамна површина, gage треба да ја прочитате поставите број печат на задната страна на индикаторот.Во случај на абење, на gage може да се прилагоди за да го прочитате соодветен број. 1/8-1/2" Опсег Во случај на абење, на gage може да се прилагоди за да го прочитате соодветен број.

Параметри на производот