.

Ласерски Помине Сјајот Паун Holographic Огледало во Прав Ласерски Прашина Помине Уметност Хром Пигмент во Прав DIY Декорации

Ласерски Помине Сјајот Паун Holographic Огледало во Прав Ласерски Прашина Помине Уметност Хром Пигмент во Прав

DEN 167.76

Тековен
Во магацинот.

Спецификација : Количина : 1 Кутија Нето тежина : Околу.0.2 g Боја : Како на сликата покажува Пакет Содржина : 1 Кутија Ласерски Помине во Прав Функција : 100% сосема нов и висок квалитет со Голема Камелеон ефект и силен ласер ефект под силна светлина декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Како да го користите : 1.Се подготват вашите нокти со база на грбот и ја излечи, под УВ / LED светилка 2.Применуваат црна боја на грбот, лек, потоа 2 грб,лек.(Потемна основа може да ви помогне да добиете подобро камелеон ефект) 3.Применуваат без избрише врвот грб, ја излечи, под УВ / LED светилка 4.Користете сенки стап или силиконски четка за да ги собереш на прав и burnish тоа врз вашите нокти 5.Повторете го чекор до сте задоволни со ефект 6.Применуваат без избрише врвот грб, ја излечи, под LED/УВ ламба.

Параметри на производот

Quantity:
1 Box
Net weight of :
Approx.0.2g
Color:
As the picture shows
Package Contents:
1 Box Laser Nail Powder :
Feature:
100% brand new and high quality :
High Chameleon effect and strong laser effect under strong light :
Nail decoration :
Easy to apply on natural or artificial nails :
How to use:
1.Prepare your nails with base coat and cure it under UV / LED lamp :
2.Apply the black color coat, cure, then 2nd coat,cure.(Darker base can help to get better chameleon effect) :
3.Apply no wipe top coat, cure it under UV / LED lamp :
4.Use eyeshadow stick or silicone brush to pick the powder and burnish it onto your nails :
5.Repeat the step untill you're satisfied with the effect :
6.Apply no wipe top coat, cure it under LED/UV lamp :