.

DUKAL 8517 Основна Нега во Согласност Водат Газа Завој, 2, Не-Стерилни

DUKAL 8517 Основна Нега во Согласност Водат Газа Завој, 2, Не-Стерилни

DEN 294.96

Тековен
Во магацинот.

Rayon/поли плетени водат газа завој со еден канал изградба.Обезбедува мала компресија на сајтот додека безбедно одржување на било контура на телото.Уникатен ткаат изградба и заврши рабови се спречи разрешница и linting.Полесни, економски верзија на DUKAL Факт Водат Газа.Не се направени со природна гума латекс.На DUKAL Основна Нега во Согласност Водат Газа, 8517 е дизајнирана за да им обезбеди на компресија и да остане безбедна, без оглед каде на телото е поставена.Овој факт се водат газа е дизајниран да не ги откријат или lint.Овој производ се користи во болниците, долгорочна нега објекти, лекарите канцеларии, и на грижата за пациентот, клиники.

Параметри на производот