.

Dexter-Russell 1377PCP Нож, 7-Инчен, Бела

Dexter-Russell 1377PCP Нож, 7-Инчен, Бела

DEN 609.36

Тековен
Во магацинот.

Брод Тежина : .25 lbs.Должина На Ножот : 7".Сечилото Совет : Укажа.Работ Тип : Straight Edge.Рачка Материјал : Beechwood.Овој нож е на високо-јаглерод страна, наострен и усовршуваа широк челик сечилото.На буковата се справи со се обезбедени на сечилото танг од месинг заковки.Идеален за deboning риба, месо и живина.

Параметри на производот