.

РОГ Maximus XIII Херој (WiFi 6E) Z590 LGA 1200(Intel®11/10 Генерација) ATX Игри Плоча (PCIe 4.0, 14+2 Моќ Фази, DDR4 5333+, Dual 2.5 Gb LAN,Thunderbolt 4 одборот, 4X М 2/NVMe SSD, Аура RGB)

РОГ Maximus XIII Херој (WiFi 6E) Z590 LGA 1200(Intel®11/10 Генерација) ATX Игри Плоча (PCIe 4.0, 14+2 Моќ Фази,

DEN 9335.76

Тековен
Во магацинот.

Intel LGA 1200 грло : Дизајнирани да се ослободи максимален учинок од 11 Генерација на Intel Core процесори.AI матична Плоча : ПИ overclocking, ПИ ладење, ПИ вмрежување и ПИ бучава cancelation.Робустен Моќ Решение : 14 плус 2 бидат ставени во тим моќ фази оценет за 90 Засилувачи, Pro Cool II моќност конектори, Micro Fine легура chokes и 10 K Јапонски изработени од црна металик кондензатори.Оптимизиран Термички Дизајн : Зголемена VRM heatsinks плус интегрирани алуминиум I/O покрива, со висока термичка спроводливост подлога, quad М. 2 heatsinks со вградени backplates и РОГ Вода за Ладење Зона.Висока-Перформанси Networking : Одборот Wi Fi 6 E (802.11 секира), Intel dual 2.5 Gb Ethernet и ASUS LANGaurd.

Параметри на производот