.

Compostable Не Пластични Ножеви, Лажици и Предници Поставите [300 Пак] CPLA за Еднократна употреба Предници. Не Пластични Сребрениот Сет. Еко-Пријателски Прибор за јадење, Flat

Compostable Не Пластични Ножеви, Лажици и Предници Поставите [300 Пак] CPLA за Еднократна употреба Предници.

DEN 573.60

Тековен
Во магацинот.

*Чување Совети : Избегнувајте директна сончева светлина и влага средина; да се чува на ладно и суво место.Природните Печати материјал е лесно да се чисти и compostable.Со нашите compostable flatware, сега можете да го користите за еднократна употреба на производот за вашиот секојдневен живот без вина.Тие се водоотпорен, масло отпорни, отпорни на топлина, unbleached, трајни, не-токсични, BPA-free, и пластика-слободни.ПЛАСТИЧЕН ПРИБОР за јадење Vs.ЗЕМЈАТА Е ПРИРОДНА АЛТЕРНАТИВА Е ПРИБОР за јадење : во Споредба со пластичен прибор за јадење, нашата еко-пријателски производи се споредливи во големина и набитост но се намали јаглерод стапало, да се намали за еднократна употреба пластични есцајг, намалување на отпадот во депонии, намалување на штетните остатоци во животната средина.5 cm), Предници : 6.За разлика од некои расположливиот производи кои го прават тоа тешко да се "go Green", Додека одржување на трошоците надолу, нашите biodegradable прибор за јадење се цени споредбено да се high-end еднократна употреба пластични садови.МАТЕРИЈАЛ : 100% compostable расположливиот не пластични ножеви, лажици и предници.Сите Метали Природна Алтернатива прибор за јадење сет се BPI Заверена compostable, да ги исполнуваат ASTM D6400, D6868 стандарди.Препорачуваме да ѓубриво во комунални и индустриски објекти за компостирање; не се препорачува за дома ѓубриво.Овие парчиња прибор за јадење се 100% biodegradable, направени од PLA.Покрај се рециклира, Студија и разновиден; овие расположливиот предници, ножеви и лажици се многу прифатлива.Промоција на нула-отпад начин на живот, и спаси нашата планета.

Параметри на производот