.

8 Парчиња Само Уво Пирсинг Алатка за Еднократна употреба на Уво Пирсинг Комплет за Безбедност на Преносни Уво Нос Глувчето Пирсинг Алатки со Кристално Уво Studs (Бела)

8 Парчиња Само Уво Пирсинг Алатка за Еднократна употреба на Уво Пирсинг Комплет за Безбедност на Преносни Уво

DEN 263.76

Тековен
Во магацинот.

Safe уво пирсинг : ова само уво пирсинг алатка е за еднократна употреба, посебно запечатено пакување за да се осигура вашата пирсинг уши во чиста и безбеден начин; ве Молиме не повторна употреба нив за себе уво пирсинг.Според индивидуалните уставот, на време да ја замените обетки е различен.Ве молиме имајте во предвид дека : .После 2 дена, се претвори earring главата нежно со прстите.Повеќе цели : овие расположливиот автоматско пункција tools не само што може да се примени како уво пирсинг tools, но, исто така, да ви помогне пирс вашиот нос, усни и други делови од телото, безбеден и удобен операција е потребен, погоден за салон за убавина употреба и DIY пракса дома.Пакет содржина : ќе добиете 8 парчиња розова earplug алатки, 8 кристал уво studs (пре-инсталиран на earplug алатка); На earplugs се направени на квалитетот на метал, и секоја единица е во комбинација со уво пирсинг алатка со earplugs.Општо земено, 2 недели е доволно, но најдобро време е 6 недели, што е доволно за вашите уши да се опорави.Ве молиме чисти вашиот earlobe со алкохол брис секој ден за 6 недели по уво пирсинг.Општо земено, 2 недели е доволно, но најдобро време е 6 недели, што е доволно за вашите уши да се опорави.Преносни и корисни : само пирсинг алатки се лесни за употреба, која може да ви обезбеди со прецизна контрола и безбедна употреба; Тие се направени од пластика, дизајниран во мали димензии и мала тежина, што го прави лесен за чувајте или пренесувајте, но ве молиме имајте предвид дека тие се за еднократна употреба, па не се обиде или тест со притискање надолу.

Параметри на производот