.

STALEKS ПРО Експерт ЈП 60/3 Ingrown Помине Lifter Педикир Алатка Хируршки Одделение од Нерѓосувачки Челик за Дома Лична Употреба Трајни (INGROWN НОКТОТ LIFTER + ДИРЕКТНО ДАТОТЕКА)

STALEKS ПРО Експерт ЈП 60/3 Ingrown Помине Lifter Педикир Алатка Хируршки Одделение од Нерѓосувачки Челик за

DEN 252.00

Тековен
Во магацинот.

широк Директно датотека+широк криви датотека. 2 видови на датотеки со склоност за ingrown ноктите.се препорачува за педикир.не се лизга рачка за врвен зафат.дополнителна отпорност на корозија поради полирање со GOI мелење паста.Двострано шпатула со knurled челик се справи.Две млазници од нерѓосувачки челик (20Х13) за обработка на расте ноктите.Остри работни делови малку пошироко од оние на ЏЕНИФЕР-02, имаат serrated рецки на внатре во форма на "лифтот".Во производството се зема предвид и желбите на мајсторите на маникир и педикир, па на работни делови на алатката се прилично тенки, додека не гребење на површината на ноктите и ќе ви овозможи да се дојде до повеќето недостапни места.Кога се користи строго наменски ножеви (тласкач), curettes и педикир датотеки се практично не се предмет да се носат.

Параметри на производот