.

Мелница Тркала Диск Поставите 4 Инчен-ADINC Дрво Обликувањето Диск Резба Алатка за Агол Брусилки со 5/8 Арбор

Мелница Тркала Диск Поставите 4 Инчен-ADINC Дрво Обликувањето Диск Резба Алатка за Агол Брусилки со 5/8 Арбор

DEN 527.76

Тековен
Во магацинот.

На мелење дискови сет вклучува 3 различни мелење тркала : 1 рамни дрво мелење тркала, 1 arc резба мелење диск и 1 bevel резби во дрво мелење диск.Исто така доаѓа со мали инсталација клуч.Комбинацијата на различни стилови, управувачот може да се задоволат потребите на вашето дрво. [Студиски Материјал] дрво, резба диск е изработена од јаглероден челик на која има подолг живот и помалку носи.Воланот за агол мелница има стотици заби, направете го тоа лесно да се чувствува дрво. [Стандард 5/8" Арбор] дрво мелење тркала е со дијаметар од 4 инчи, внатрешниот понесе дијаметар е 5/8"(16 мм).Ова може да биде инсталиран на вашиот стандард 4" или 4 1/2" моќ агол мелница со 5/8" арбор, како што се како што се Dewalt, Makita, Bosch, Милвоки.со, Hitachhi и повеќе. [Широк спектар на употреба] мелење тркало, дискот може да се користи за резби во дрво, обликување, боја отстранување, полирање,итн.Answer : ___________________________ Note : мелење дискови се погодни за неметални и не-тешко материјали.Ве молиме чувајте се далеку мелење дискови од децата и да се биде внимателен кога го користите.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во секое време, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, што е можно поскоро.

Параметри на производот