.

Армијата Сликар Мет Црна Warpaint - Акрил Не-Токсични Силно Пигментирани Вода Базирани Боја за Tabletop Roleplaying, Boardgames, и Wargames Минијатурен Модел Сликарство - 18 ml

Армијата Сликар Мет Црна Warpaint - Акрил Не-Токсични Силно Пигментирани Вода Базирани Боја за Tabletop Roleplaying,

DEN 192.00

Тековен
Во магацинот.

За нашите Warpaints ние ги користиме тешки пигменти кои се гарантира оптимална покриеност, што ќе ви овозможи да се наслика со помал број на слоеви за побрзо да сликам на апликацијата.Добиете на вашиот војска насликани брзо користење на Армијата Сликар Систем и да добиете повеќе време за игри!.РОДЕН ОД ИГРИ на среќа – Армијата Сликар е замисла на wargaming и сликарство ветерани на многу години Бо Penstoft и Jonas Færing : сакавме да се произведе бои и додатоци кои може да се врши на сите нас на пат од ниво на почетниците да се искусни мајстори и гејмерите кога првпат започна.Исто така, нашите бои се нетоксични и безбедно да го користите за некој само почетна надвор минијатура на слика, како и за напредните hobbyist се занимава со нивната здравствена состојба, без компромитирање на квалитетот на нивните алатки.

Параметри на производот