.

1 x 1 x (0.120 W) x 12 инчи, Челик Плоштадот Цевка

1 x 1 x (0.120 W) x 12 инчи, Челик Плоштадот Цевка

DEN 420.24

Тековен
Во магацинот.

Материјал : Челик.Висина : 1 инч.Ширина : 1 инч.Ѕид : 0.120 инч.Должина : 12 инчи.Челик Квадратни Цевки е електричен отпор заварени цевка направена од ниско јаглероден челик, што се користи во механичките и структурните апликации.OD е флеш отстранет, ID е во флеш.Материјал : Steel Height : 1 inch Width : 1 inch Wall : 0.120 inch Length : 12 inches Finish : Ладно Rolled Shape : Плоштадот Tube Specifications : ASTM A513 Notes : Tolerances : Стандарден Индустрија tolerances on OD и Ѕидот.Сликата е акции слика, ве молиме погледнете ги деталите за големината и легури.

Параметри на производот