.

Заварување Заштитен Шлем, Главата Монтирани Заварување Шлем Ултра-Светло Дизајн за Заварување

Заварување Заштитен Шлем, Главата Монтирани Заварување Шлем Ултра-Светло Дизајн за Заварување

DEN 1353.60

Тековен
Во магацинот.

Спецификација : Предмет Тип : Заварување Helmet Material : ABSPurpose : Погоден за заштита при welding Switch : Целосно automatic Power Набавка : Соларна енергија / a CR2032 копчето battery Power Прекинувач : Автоматско charging Bright Државата Боја Број Одделение : DIN4-5 Dark Државата Боја Број Одделение : DIN9-13 Dark Државата Прилагодување Метод : Надворешни stepless adjustable Dimming Време на Одговор : 1/15000s 1/30000s Sensitivity Контрола на Вредноста : Внатрешни stepless adjustable Power Набавка : Литиум батерија + solar Power Прекинувач : Автоматско charging Window Област : Прибл.Високо-квалитетни материјали : Ова заварување шлем е изработен од ABS материјал, кој има силен пламен retardancy и отпорност на стареење.Пакет Листа : 1 x Заварување Helmet1 x Прилагодливи Headband.8 s Working Температура : -15℃-65℃Како Да го Користите : Тока на headband за да ја прилагодите чувствителноста, и лак одложување може да се користи, и работата е едноставна.Гаранција за квалитет : Ние работевме напорно за да ви обезбеди највисок квалитет на производи, и да се обезбеди 100% слободни пари гаранција за враќање. Оваа заварување шлем има стилски изглед, ултра-светло дизајн, и удобен за носење.Функција : 1.7 in Recovery Време (внатрешни Stepless Прилагодливи) : 0.Филтер : Дефинирање на заштита филтер и заварување ситуација може да се јасно да се види во текот на заварување.

Параметри на производот

Item Type:
Welding HelmetMaterial
Purpose:
Suitable for protection during welding
Switch:
Fully automatic
Power Supply:
Solar energy / a CR2032 button battery
Power Switch:
Automatic charging
Bright State Color Number Grade:
DIN4-5
Dark State Color Number Grade:
DIN9-13
Dark State Adjustment Method:
External stepless adjustable
Dimming Response Time:
1/15000s 1/30000s
Sensitivity Control Adjustment:
Internal stepless adjustable
Power Supply:
Lithium battery + solar
Power Switch:
Automatic charging
Window Area:
Approx. 92 x 42mm / 3.6 x 1.7in
Recovery Time (internal Stepless Adjustable):
0.15-0.8s
Working Temperature:
-15℃-65℃
How To Use:
Buckle the headband to adjust the sensitivity, and the arc delay can be used, and the operation is simple.
Package List:
1 x Welding Helmet1 x Adjustable Headband :