.

PRYOR FSL3 Цинк Рамен Цинк Плоча Писмо Stencils A-Z 3 (76.2 mm)

PRYOR FSL3 Цинк Рамен Цинк Плоча Писмо Stencils A-Z 3 (76.2 mm)

DEN 1002.24

Тековен
Во магацинот.

Писмо Матрицата поставена произведени од тешко носи Цинк Плоча.Сет вклучува 26 поединечните плочи (не-interlocking), 1 исклучување секој лик A-Z со карактер Големина од 3 инчи (76.2 милиметри).Ефтин и флексибилен начин да се произведе уредни, конзистентен, униформа, читлив текст во области каде што традиционалните известувања се тешко да се зацврсти.Повторно употребливи и растворувач отпорни.Користење со четка, спреј на мастило, боја или маркери.p>Stencils се ефтин и флексибилен начин на изработка на сигурни дека клучните информации е високо видливи и snib.Произведени од цинк плоча овие stencils се робусни, а тешко носи Плус се лесно да се избрише чисти.На stencils се растворувач отпорни и нема да се влошува со редовна употреба.

Параметри на производот