.

DC Дигитални Voltmeter Ammeter KWS DC200 10A LCD Дисплеј Моќ Енергија Multimeter Не Батеријата Индустриски Мерен Инструмент

DC Дигитални Voltmeter Ammeter KWS DC200 10A LCD Дисплеј Моќ Енергија Multimeter Не Батеријата Индустриски Мерен

DEN 431.76

Тековен
Во магацинот.

Оваа amp volt multimeter може да се измери 8-120 V напон во директна напојување, и да се измери 0-200 V напон со надворешно напојување.На сегашните и напон може да биде рачно калибриран.Широка Примена : dc ammeter може да се открие напон, струја, моќност, десетици, температура, capacitance, итн.DC ammeter карактеристики на целосна агол на гледање боја на LCD екранот, јасно читање.Едноставна Операција : Кликнете на meun копче на панелот на оваа lcd дисплеј ammeter да го користите ampere-час и watt-hour, долго притиснете 3 S за да го ресетирате watt-hour и watt-hour податоци на нула.Овој дигитален voltmeter е изработен од ABS пластика школка, која е да се носат-отпорни, анти-капка, солиден и издржливи.Опис : DC ammeter е опремен со целосна агол на гледање LCD екран, корисници може да го видите екранот јасно секогаш кога во текот на ноќта и денот, внатре или надвор, дури и под сонце.Со функција на чување на денот кога моќ надолу, користење на оваа метар, нема потреба да се грижите дека вашата електрична податоци ќе бидат изгубени.Карактеристики : DC Ammeter-Боја : Како што е Прикажано.-Материјал : ABS.-Големина : 7.9x3.75x2.07 cm/3.11x1.48x0.81 инч.Спецификација : Модел : DC200-10 APower Напон : 8-120 VTest Напон : 0-200 V Тековната-10 APower : 0-2000w Ampere час : 0-199999 Watt Час : 0-19999 Wh Time : 0-200 HTemperature : -9 C-99 CNote : ве Молиме овозможи мало грешки на големината поради прирачник за мерење.Пакет Including1 * DC Ammeter.

Параметри на производот

Model:
DC200-10APower Supply Voltage