.

Бендот-Помош за Газа Влошки Медиум 3x3 - 10 кт, (Пакување од 5)

Бендот-Помош за Газа Влошки Медиум 3x3 - 10 кт, (Пакување од 5)

DEN 304.08

Тековен
Во магацинот.

За облекување ситни парчиња, инциденти, и изгореници.Antileak core апсорбира течности веднаш.Брави во маст.Длабоки џебови фитил далеку течност да се задржи рани чисти.Бендот-Помош Бренд Газа Влошки со Quiltvent Технологија се дизајнирани за подобра заштита.Болница-одделение стерилна газа влошки имаат длабоки џебови дека фитил далеку крв и течност за да се задржи рани чисти.Кога го користите маст, уникатен Quiltvent Технологија џебови помогнат во место.Нивните осум двојно дебели слоеви на перница-мека амортизирање обезбеди дополнителна удобност, и нивните ниско-lint дизајн помага во спречување на иритација.

Параметри на производот