.

Samtiny 49 Честитки Роденден На Божиќ Свадба Партија Покана Картички Ви Благодариме Картички 2.4 X3.1

Samtiny 49 Честитки Роденден На Божиќ Свадба Партија Покана Картички Ви Благодариме Картички 2.4 X3.1

DEN 1010.40

Тековен
Во магацинот.

Таписерии и елегантен плик со бела боја на слонова коска, романтични и елегантен.Празно внатрешна страница : ве Молиме имајте во предвид дека внатрешната страна е празно.Можете да дизајн и печатење на тоа, според вашите желби.Ве молиме користете ласерски печатач за да печатите на внатрешната страница, или можете дури и може да напише било кој текст за кој ги сакате на вашите пријатели или семејството.Големина на покана картичка : 2.4x3. 1 инч.На честитки се шарени и светли.Тие се многу погодни за церемонијата и сите слични прослави.Исклучителна резба и исклучителен дизајн ќе додадете повеќе забава во вашата партија гости.Предности : ги импресионира вашите гости со овие земјата покани за следната прослава.Детали : секој пакет на покана картички и пликови.Пополнете во поканата писмо, вклучувајќи датум, време, место, информации и лице за контакт.Функција : едноставно решение за партијата или туш покана.Вклучуваат празно место за ракописна настанот во детали и да додавате единствени лични информации во поканата.Дизајн : овие селски поканите се дизајнирани да дополнуваат вашиот другата страна декорации и додатоци.Неутрален дизајн може да се користи за свадба туш, роденден, годишнина, свадба, ергенска забава, ангажираност на партијата, проба вечера или вечера.

Параметри на производот