.

Juried Инженеринг 1N5402 Rectifier Диоди 3А 200V НЕ-201AD (НЕ-27) Axial 5402 IN5402 3 Засилувач (Пакување од 10)

Juried Инженеринг 1N5402 Rectifier Диоди 3А 200V НЕ-201AD (НЕ-27) Axial 5402 IN5402 3 Засилувач (Пакување од

DEN 174.00

Тековен
Во магацинот.

Ниска напред напон капка.На 1 N5402 Диоди има максимална струја капацитет на носивост на 3А и можат да го издржат врвови до 200 A.Супериорен и electrically и механички многу генерички компоненти се најде на пазарот денес.Висок напред напливот на способност, Ниска Обратна Истекување / Висока Напред Пренапони Моменталната Способност / Висока Температура Лемење.Најчестите Апликации на 1 N5402 Диоди вклучуваат : Може да се користи за да се спречи обратна поларитетот проблем ХВ снабдува Половина Бран и Полн Бран rectifiers Користи како уред за заштита прилив на регулаторите.Ниска напред напон капка, Напред Тековната : 3 / Повторлива Максимална Врв Обратна Напон : 200 V.Бренд Име, Вистински и Автентични компоненти.Премиум Компоненти, отценети за долг живот состанок спецификации.Кој е тековниот секогаш треба да тече од Анодна да катоден.На катоден терминалот може да се идентификува со користење на сива лента, како што е прикажано на сликата погоре.

Параметри на производот