.

Преносни Писоар Торба Не се Истури,spillproof Инконтиненција Без Мирис,Нема Хаос Домашна Нега Обновливи Урина Колектор Урина Колекција Торба 1000ml 21-422 (Големина : Женски)

Преносни Писоар Торба Не се Истури,spillproof Инконтиненција Без Мирис,Нема Хаос Домашна Нега Обновливи Урина

DEN 730.80

Тековен
Во магацинот.

Уникатен поместена rim создава подобро печат и зголемена удобност во споредба со типичен urinals.Повторно употребливи, лесен за чистење.Не ставајте во облека, фен.◆ Ако производот е неисправен или има други проблеми, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас преку е-маил.◆ Ние ќе одговориме на вашите прашања, како е можно поскоро. Да се избегне контакт со остри предмети кога се користи или запирање. - Доаѓа со 1000ml пишам торба и еластична корселе, на обвивка придава на растеглив jock рака.Течност торба придава на обвивка и се носи привремено прекината околу ногата.- Прекрасен помош за луѓе со мобилноста заболувања, инфекции на уринарниот фреквенција и имаат тешкотии ambulating да се бања, тоа е исто така одлична за патување и кампување.Производ контраиндикации и мерки на претпазливост : 1.Пренослив, Повторно употребливи, лесен за чистење. - Користење на увезената опрема, и тоа, главно, има улога на поддршка на човечкото тело, се зголеми на телото сила област, намалување на телото притисок. Не треба да бидат изложени на сонце, и подалеку од извор на топлина, нема да контакт киселина и алкално.Овој производ е за луѓе со повремени или вкупно уринарна инконтиненција.

Параметри на производот