.

Стакло goblet Ретро Европски Стил Зачукуваше Црвено Вино Чаша Шампањ Стакло Креативни Шарени Кристално Стакло Goblet Вино Чаша Вино Стакло (Боја : Phnom Penh, 尺寸 Големина : Б)

Стакло goblet Ретро Европски Стил Зачукуваше Црвено Вино Чаша Шампањ Стакло Креативни Шарени Кристално Стакло

DEN 866.16

Тековен
Во магацинот.

Меѓународната логистика рокот е 15-30 дена.Тој е дизајниран со златната goblet, која може да се користи за да ја покаже својата убавина совршено.Овие стаклени чаши се кристално јасни, се објасни шармот на стакло, совршено се зачува вкусот на виното, и да ви донесе најдобриот вкус. - Дизајн : дизајнот на стаклото првенство има модели, кристално како чиста и светла, на луѓето и им даваат пријатно чувство.Не грижете се за штетните хемикалии и нечистотии да влезат во вашиот пијалок. - Е применливо места : многу погодна за внатрешна јадење. - Материјал : кристално стакло, lead-free, мазна површина, може да се користат со доверба, големина : како што е прикажано.Во исто време, тоа е исто така добра партија декорација, и тоа е исто така прекрасен подарок за Божиќ, годишнини, housewarming банкети, булчински тушеви и други прилики. Чиста рачно изработени производи од стакло, поради улогата на мелење алатки, повремено ќе има мали дупчиња на дното, во некои случаи некои мали меурчиња ќе се појави, а некои згура остатоци може да appear3. Производ функција : Ова доведе-бесплатно црвено вино стакло може да се обезбеди безбедно пијалаци за најблиски.Таму може да биде боја разлика поради различни monitors3. Ве молиме исплакнете со чиста вода пред да го користите за прв пат, додадете мала количина на оцет за да се добие подобро resultsnote1.На чаша вино стакло може да се задржи пијалок е чист, богат вкус, и да добијат свеж вкус во секое време. Не може да се користи во микробранова печка и фурна, но може да се користат во машина за миење на садови и дезинфекција cabinet4.

Параметри на производот