.

Алое Вера Гел - Од Свежо органско Алое Растенија - Алое Вера Гел за Лице - Алое Вера Гел за Коса /Сува Кожа Миење на Телото, По Сонцето Грижа Олеснување Dermatologically одобре

Алое Вера Гел - Од Свежо органско Алое Растенија - Алое Вера Гел за Лице - Алое Вера Гел за Коса /Сува Кожа

DEN 551.76

Тековен
Во магацинот.

Алое Вера гел за Лице и коса : погоден за сите нормално да се чувствителни типови на кожа.Celor Алое Гел брзо се апсорбира без силни мириси.Секое шише од Célor Алое Вера Благотворно & Влага Гел е внимателно прегледани пред шефовите на вашиот праг.Одлично за скалпот и косата - помага битка сува & нервозни scalps и кршливи & оштетена коса.Celor Алое гел содржи Цинк кој е значаен за лекување на рани.Истражувањата покажуваат дека има неверојатни бенефиции.Тоа, исто така, помага со регенерација на клетките и се користи на третмани за нега на кожа која претрпе гребнатинки или изгореници.Неверојатна негување, смирувачки & лековити својства : исто така познат како на природата чудо растението, на алое вера е широко се користи за убавина и велнес бидејќи сите неверојатни бенефиции тоа природно носи.Како дел од нашите напори да ви донесе најдобри производи, Celor Алое Вера гел има се тестирани и одобрени од страна на дерматолошки тест во НАС.Таа има неутрален мирис, исто како и природата сакаше.Бидејќи ние сме од квалитетот на нашиот алое гел, ве молиме да допрат до нас за секое прашање.Не мрсна : остатокот увери чувство на кожата е супер свежа, чиста и мазна, без било леплива остатоци.Celor Алое Вера гел е збогатен со витамини А, Б, Ц и Е кои даваат посебни квалитети.Збогатен со витамини и хранливи состојки кои се корисни за кожата и косата : како Натриум hyaluronate кој се користи за лекување на изгори рани и други кожни иритации.Алое гел е совршен за нега на кожата дневна рутина дали за сува кожа или само за одржување.

Параметри на производот