.

EuisdanAA 200Pcs 14mmx20mmx1.5mm Алуминиумски Мотор Хардвер Мозоци Приклучок за Миење(Arandela де tapón де drenaje де хардвер де motocicleta де aluminio де 200 piezas 14 mm x 20 mm x 1,5 mm

EuisdanAA 200Pcs 14mmx20mmx1.5mm Алуминиумски Мотор Хардвер Мозоци Приклучок за Миење(Arandela де tapón де drenaje

DEN 244.32

Тековен
Во магацинот.

Име на производ : Алуминиумско за Миење; Пакет Содржина : 200(+/-2%)компјутери x Алуминиум за Миење.Главната Боја : Сребро Тон; Материјал : Алуминиум.Тежина : 115g; Внатрешен Дијаметар : 14mm / 0.47".Надворешниот Дијаметар : 20mm / 0.79"(Diámetro надворешноста : 20 mm / 0,79".Дебелина : 1.5 mm / 0.06"(Espesor : 1,5 mm / 0,06".Euisdan AA 200 Pcs 14mmx20mmx1.5mm Алуминиумски Мотор Хардвер Мозоци Plug Washer Washeres се широко се применуваат во mechanicalassembly fordistract притисок,намалување на триење,да се спречи протекување или да се загуби.Станот за миење обезбедува имајќи површината за fastener оптоварување дистрибуција или делува како spacer помеѓу компонентите.Со карактеристика на низок коефициент на топлинска спроводливост,висока јачина и голема флексибилност,алуминиум washeres се especiallysuitable да се користи на висока температура средина.Голема користи да се замени thebrokenwasheres.Се вклопува разновидноста на примена и инсталација барања.Опис на Spanish Arandela де tapón де drenaje де хардвер де motocicleta де aluminio де 200 piezas 14 mm x 20 mm x 1,5 mm Nombre del producto : Arandela де aluminio; Contenido del paquete : 200 (+/- 2%) piezas x arandela де aluminio Color директорот : tono plateado; Материјал : Aluminio Peso : 115 g; Diámetro внатрешни работи : 14 mm / 0,47"Diámetro надворешноста : 20 mm / 0,79"Espesor : 1,5 mm / 0,06".

Параметри на производот