.

Ancor 311499 Морски Одделение Електрични Најлон Изолирани Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Прстен Терминали (16 до 14-Мерач, Големина 1/4 Завртки, 100-Pack)

Ancor 311499 Морски Одделение Електрични Најлон Изолирани Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Прстен Терминали

DEN 756.24

Тековен
Во магацинот.

1/4" Завртка, 16-14 AWG, 100 Пакет на Топлина се Смалуваат Прстен Терминали.Топлина активира лепило изграден во ракав на топлина се смалуваат цевки.Се намалува да се формира вода тесни печат и крајната вибрации и вирус олеснување.Конзервирани за отпорност на корозија, Чист бакар за максимална прилив.УЛ наведени и АДС признати. 16-14 Мерач - 1/4" Топлина се Смалуваат Прстен Терминал - 100-Pack Gauge Големина : 16-14 Screw Големина : 1/4"Количина : 100 Product Карактеристики : Крстот Поврзани полиолефин цевки е многу посилна од ПВЦ цевки и ќе не изгори како PVCHeat активира лепило поставата обезбедува отпорна печат на солена вода, масло, киселини, и сончевата светлина, како и обезбедување на вирус relief Nylon изолатор, користи од страна на експерти, за Морски Степен на отпорност на сончева светлина, вода, масло, хемикалии, вибрации и намалување на-преку damage UL Наведени и АДС Recognized Highest се намали соодносот - се намалува на 1/3 оригинални size Shrinks во 257° F/125° COperating температура опсег 40° C до 110° CANCOR топлина се смалуваат конектори понуда топлина активира лепило изграден во ракав на топлина се смалуваат tubing Shrinks да се формира вода тесни печат и крајната вибрации и вирус relief Tinned за отпорност на resistance Pure бакар за максимална струја flow Brazed цвест за максимална сила.

Параметри на производот