.

Корални 71302 Essentials Маскирање Лента за Бои Занает Трговија и DIY од 1,5 инчен 50M се тркалаат

Корални 71302 Essentials Маскирање Лента за Бои Занает Трговија и DIY од 1,5 инчен 50M се тркалаат

DEN 203.28

Тековен
Во магацинот.

Дали сакате на маскирање лента за прецизни, јасни линии?би сакал сликарот е лента за внатрешни работи површини Не се во директна сонцето-светлина?дали сакате остатоци слободни отстранување рок од 24 часа?.Заштита и маска за внатрешни работи површини за уредни работ и Квалитетот завршница ќе бидат горди на.Маска емулзија, сјај, и спреј бои на мазни, лесно текстура, и криви површини како што се ѕидови, трим, стакло, метал.Гума лепило на палачинка лента за медиум капи на до 60 целзиусови степени.Со чиста и добро врзани површини, ќе се применува снимката рамномерно, заклучување надолу рабовите за да се Блокира боја крварат.Откако излечи (Не се сосема суви), повлечете лентата назад кон себе за чиста отстранување.Се применуваат правилно, и дали сте професионалец, DIY или хоби корисникот може да зависи овој лента за поубави резултати.Е вашиот маскирање снимката не успеаја да се држиме?На 36mm Маскирање Лента 50 M со Корални Алатки ви помага кога маскирање внатрешни работи мазни површини.Можете да се потпираат на големи резултати во температури до 60 целзиусови степени.Палачинка хартија поддржани со гума лепило ќе ја испорача добра адхезија, лесно солза, и остатоци слободни отстранување рок од 24 часа од првата апликација На палачинка хартија е рана врз картон core за удобен апликација.Ќе ја добиете 36mm / 1.5" ширина маскирање лента со должина од 50 метри.Следниот пат кога ќе се наслика маскирање, да се избегне грижете се и бидете сигурни дека имате овој 1.5 инчен маскирање лента.Цел твое сега.

Параметри на производот