.

Wilmad-LabGlass LG-8084-106 Вовлечен Цилиндрични Реакција Брод, Рамни Прирабница, 3L

Wilmad-LabGlass LG-8084-106 Вовлечен Цилиндрични Реакција Брод, Рамни Прирабница, 3L

DEN 1797.60

Тековен
Во магацинот.

5 1/2" Тело Со Дијаметар. 10 1/8" Вкупна Висина. 6 5/8" Прирабница Надворешен Дијаметар.Земја на потекло : сад.Овие borosilicate стакло реакција садови имаат четири indentations за подобрување на мешање и рамна страната.Научниците се потпираат на експертиза и уметнички вештини на Wilmad-Lab Glass' инженери и стакло специјалисти за производство на NMR и EPR потрошен материјал и лабораториско стакло од највисок квалитет.Користи секојдневно во академијата, здравството и во хемиската индустрија, нафта и други индустриски апликации, Wilmad нуди 7000+ објекти како дел од нивната стандардна каталог, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.

Параметри на производот