.

BALEAF Мажите Долг Ракав Качулка Кошули UPF 50+ Заштита од Сонце Лесен Риболов Работи Thumbholes Кошула SPF

BALEAF Мажите Долг Ракав Качулка Кошули UPF 50+ Заштита од Сонце Лесен Риболов Работи Thumbholes Кошула SPF

DEN 503.76

Тековен
Во магацинот.

100% Полиестер.Ткаенина оценка UPF 50+ помага да ги блокира штетните ултравиолетови зраци, која е голема како што доза ви помогне не overhea.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.ОДГОВАРА : Нашите заштита од сонце кошула е лесен и опремени, без да бидат премногу тесни, што го прави одличен за риболов , водење, голф, велосипедизам и сите видови на активности на отворено.Thumbholes : палецот дупки се задржи на ракавите во место и даде дополнителна покриеност за заштита од сонце.На ВРАТОТ се СООЧУВААТ со МАСКИ, исто така може да се избегне плунка јавните за вас.На ВРАТОТ се СООЧУВААТ со МАСКИ, исто така може да се избегне плунка јавните за you Fabric оценка UPF 50+ помага да ги блокира штетните ултравиолетови зраци, која е голема како што доза ви помогне не overhea Low профил палецот дупки се задржи на ракавите во место и даде дополнителна покриеност за сонце protection Flat заклучување на шевовите и без ознака јака за chafe-слободен удобност.

Параметри на производот