.

SWEETV Кристал Булчински Headpiece Кристал Свадба Headband Розово Злато Коса Додатоци за Невестата Жени

SWEETV Кристал Булчински Headpiece Кристал Свадба Headband Розово Злато Коса Додатоци за Невестата Жени

DEN 407.76

Тековен
Во магацинот.

★ Материјал : бисер, rhinestones, панделка; Големина : Украс 11 x 0.7 инчен; Вкупна должина (со лента) : 54.3 инч. ★ Слободен Стил : Нема ограничување за коса должина или коса стил, тоа може да се користи на различни начини, како headpiece на челото, или како headband, итн. ★ Безбедност : Тоа може да биде врзан и да се прилагоди со лента, или можете да го користите боби иглички за да се обезбеди на страни на главата на вашата коса (боби иглички се вклучени за слободни). ★ Специјалност : Тоа е bendable/флексибилен.Можете да може да се наведнуваат да го обликуваат вашата глава сепак ви се допаѓа, и тоа ќе додадете повеќе гламурозна и гроздобер акцент на вашиот ансамбл. ★ Прилики : совршен свадба headband за свадби, proms, homecomings, градина приеми, јубилеи, официјални лица, birthday (роденден), и било која друга посебна прилика. 1. НОСИ ВО ГРБОТ - Носи на грбот од уво до уво.Сигурно со боби иглички. 2. ПОЛОВИНА ОРЕОЛ / ВЕНЕЦ - Носи како половина ореол/венец во фронт со лента за врски на назад. 3. HAIRBAND - Носи како headband / коса бенд на врвот на главата со лента за врски на дното.Напомена : Лента е влечат низ два жица циклуси на прекинете, и лесно да се отстрани.Боби иглички се вклучени во пакет.

Параметри на производот