.

Rawlings Сигурни Фати Младите Софтбол Ракавица Серија (10-12.5 инчен Fastpitch/Slowpitch Ракавици)

Rawlings Сигурни Фати Младите Софтбол Ракавица Серија (10-12.5 инчен Fastpitch/Slowpitch Ракавици)

DEN 947.28

Тековен
Во магацинот.

ИЗДРЖЛИВ И ЛЕСЕН СИТЕ-КОЖА ШКОЛКА И ПОМЕСТЕНА ПРСТ LININGS дизајнирани за оптимален баланс, додаде брзина, обликот на задржување, и екстра комфор за млади спортисти со растење на рацете.Rawlings разбира дека учење на играта на софтбол може да биде тешко, па тие развија сигурни фати Бејзбол ракавица Серија за да се ублажи никакви бариери кои би можеле да се добие на начин на млад играч сакаат да ја играат играта.Замислена КАКО АЛАТКА РАКАВИЦА ЗА INFIELDERS, OUTFIELDERS ИЛИ БОКАЛИ ова 12 инчен младите fastpitch софтбол ракавица со Кошница за Веб дизајн ќе има млади играч правење драми целиот терен.Десната Рака Ориентација = Десната Рака Фрли Левата Рака Ориентација = Левата Рака Се Фрли.НАМЕНЕТА ЗА МЛАДИТЕ СОФТБОЛ ИГРАЧИ на ВОЗРАСТ од 4 ДО 11 на оваа ракавица е лесен за употреба и е совршена за деца само почетна да ги научат игра.Дополнително, оваа ракавица е опремен со Rawlings' патентиран сигурни фати технологија, што значи дека ракавица ќе биде полесно да се отвораат и затвораат од било која друга ракавица на пазарот. На трајни против сите-кожа школка и поместена прст linings се обезбеди удобност и заштита дека помладите играчи треба да бидат сигурни во фаќање на софтбол.КОШНИЦА ВЕБ ШЕМА И МЕКИ ШКОЛКА специјално дизајниран да се вклопуваат softballs им овозможува на играчите лажичка до grounders и земи летаат топки со доверба.ДЕСНАТА РАКА ФРЛИ (Ракавица оди на левата рака).

Параметри на производот