.

Bopaodao Бакар Автобус Бар 6mm x 20mm x 70.87 инчен / 1800mm, 2 парчиња C110 Чиста Cu Бакар Рамен Buss Бар Акции

Bopaodao Бакар Автобус Бар 6mm x 20mm x 70.87 инчен / 1800mm, 2 парчиња C110 Чиста Cu Бакар Рамен Buss Бар Акции

DEN 6699.36

Тековен
Во магацинот.

2 парчиња c110 бакар рамен автобуска лента, 6mm x 20mm x 70.87 инчен / 1800mm, за Т 1/4" x W 4/5".Бакар рамен барови се користат за електрични апликации за висока електрична и топлинска спроводливост.Поради неговата исклучителна сила, еластичност и отпорност на корозија, бакар рамна црта е, исто така, обично се користи во архитектонски апликации.Употреба на бакар рамен лента вклучуваат автомобилската, градежната, машински компоненти, покриви, индустриски, електрични, изработка, инженеринг, производство, морски опрема, архитектура индустрии.Како фабрика продавачот, ние би сакале да прифати било прилагодување за бакар бар, вклучувајќи го и должина, длабочина и свиткување или било кои други посебни потреби, ве молиме контактирајте со нас.Бакар бар е направен од 0.999 бакар, кој е C110 Cu, ние исто така, обезбеди конзервирани бакар бар и Никел-обложено бакар бар.Бакар барови се нарекуваат и бакар автобус барови или бакар buss барови.Тие се направени од бакар и имаат правоаголна или chamfered (заокружен) правоаголни крст-делови. (Во денешно време, заоблени бакар барови се генерално се користи за да се избегне совет празнење).Коло ја игра улогата на пренесување на тековната и поврзување на електрична опрема.Понекогаш, исто така, може да бидат направени како занаети или украси.Спецификации Бренд : Bopaodao Style : 6mm x 20mm (Дебелина и ширина, речиси подеднакво како 0.25" x 0.8" или 1/4" x 4/5").

Параметри на производот