.

FreshCut Занаети | Основни Форми 1 | 676 Удар-Out Геометриски Хартија Форми за Математика и Изработка

FreshCut Занаети | Основни Форми 1 | 676 Удар-Out Геометриски Хартија Форми за Математика и Изработка

DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

676, ЛЕСЕН УДАР-OUT ГЕОМЕТРИСКИ ФОРМИ – вклучува кругови, квадрати, ovals и equilateral триаголници, на секој во три големини.Мали форми мерка 1-инчен, средни форми мерка од 1,5 инчи, и големи форми мерка 2 инчи.Ovals се разликуваат врз основа на процентот.ОДЛИЧНА ЗА УЧЕЊЕ, ИЗРАБОТКА, МАТЕМАТИКА, моделот игра, постери, и многу повеќе!.НЕМА СЕЧЕЊЕ ЗАДАЧИ!Сите облици се пре-сече, па тие може безбедно да се удирани со тупаници од страна на дланка – без родителска контрола задолжителни!.ВИСОК-КВАЛИТЕТ КАРТА на АКЦИИ – НЕ се изградба на хартија!Пакет вклучува 16 листови на светол, високо-квалитетни cardstock за вкупно 696 форми во 4 класичен основните бои.НАПРАВЕН ВО САД.Се препорачува за деца на 3-годишна возраст и постари.Fresh Cut Занаети е роден надвор од желбата да се направи разлика во детска' изработката.Ние бевме уморни од пластична пена, филц, сјајот, пом-poms, пластични google очите, и дека бруто хемиски мирис што се чини дека да waft до вашиот нос, кога ќе се отвори само за било занает објект направени за деца.Ние исто така беа уморни од купување на скапи сечење алатки и материјали кои само возрасните може безбедно да се користи.Нашите деца " проекти стана нашите проекти—и, каде што е забава и учење во тоа?.

Параметри на производот