.

2-во-1 USB-C Надворешни DVD Режач Оптички Диск, за Asus Гејмерски Лаптоп ZenBook Pro Duo 13 14 15 Поради Братче Флип S TUF FX 505 DT VivoBook 15 S15, Преносни Pop-up 8X DVD+-RW DL DVDRAM CD-RW Писател

2-во-1 USB-C Надворешни DVD Режач Оптички Диск, за Asus Гејмерски Лаптоп ZenBook Pro Duo 13 14 15 Поради Братче

DEN 647.76

Тековен
Во магацинот.

Поддржува plug and Play, лесен за употреба.Не вози и надворешни моќ е потребно.Само приклучете го во вашиот USB порт и DVD диск ќе биде откриен.Доаѓа со стандарден со вадење на копчето така што никогаш не ќе мора да се грижите за вашиот диск добивање заглавени во внатрешноста на оваа надворешни CD/DVD оптички диск.Специјално дизајнирани со двојна порта Тип-C и USB 3.0 интерфејс 2-во-1, надворешните DVD диск е компатибилна со речиси сите лаптопи, сите-во-едно десктоп.Поддржува Windows XP/2003/Vista/7/8. 1/10, Linux, сите верзија на Mac OS систем.Компатибилен со USB3.0 и наназад компатибилен со USB2.0 и USB1.0. Пијано финиш црн дизајн, цврсти и издржливи, доволно модерен и елегантен appearance.Net тежина е само 0.72 lbs (325g), 0.73" (18.5 mm) во висина.Овој надворешен уред е тенок, лесен, компактен и пренослив.Сите-во-Едно, интегриран USB 3.0/USB-C кабел може да се здипли во внатрешноста на дното.Тоа не е само на читателот, но, исто така, писател / rewriter / режач за вашите компјутери.Ќе ви овозможи да се види филмови, слушате музика, да create backup диск, инсталирајте софтвер или горат музика диск.Поддршка на CD-R, CD-ROM, CD+/-RW, DVD-ROM-от, DVD-R, DVD+/-RW, DVD-R DL, VCD дискови.Ние нудиме една година по продажбата на услугата.Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да ја имаат способноста да ви обезбеди со премиум квалитет на производите и животниот век професионална техничка поддршка.Ние ја негуваат вашата доверба, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Параметри на производот