.

10pcs 220K ohm Линеарна Коси Ротари Potentiometer Панел Тенџере B220K 15mm

10pcs 220K ohm Линеарна Коси Ротари Potentiometer Панел Тенџере B220K 15mm

DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

Максимална Моќност : 0.5 W; Максимален Напон : 200 V.Тип : Линеарен; Тип : Б. Вратило должина : 15mm, вклучувајќи ја завртката конец; Точност : ±20%.Пакетот Вклучува : 10 x Potentiometer Панел тенџере.Отпор : 220 K; Прилагодување Тип : Врвот на Вредноста.

Параметри на производот