.

Metronic 16 инчен Импулс Sealer Поли Торба Топлина Sealer Запечатување Машина Топлина Печат Поблиску со Комплет за Поправка

Metronic 16 инчен Импулс Sealer Поли Торба Топлина Sealer Запечатување Машина Топлина Печат Поблиску со Комплет

DEN 1679.76

Тековен
Во магацинот.

Tabletop Импулс Топлина Sealer - Важно Известување : светлото само се пали и sealer се активира кога дршката е притисне надолу!На Metronic tabletop импулс sealer, брзо да печатите различни видови на пластична амбалажа.Безбеден и Лесен за Употреба - Metronic импулс sealers се безбедни и лесни за употреба.На греење на елемент во импулс sealer не е постојано се загрева.Светлината ќе се вклучи кога sealer е активиран, и ќе го исклучите еднаш запечатување е завршен.Не Warmup Време е Потребно - Без warmup или cooldown време е потребно, безбеден и едноставен за употреба.Импулс sealers се многу удобен и сигурен, бидејќи тие може да се користи веднаш, а шанса да биде запален е минимална.Прилагодливи Тајмер Поставување - Прилагодлив топлина прилагодувања за различни материјали.За повеќето апликации, користење на топлински импулс sealer на топлина поставување на 3 е доволно.Гаранција за квалитет - Во Jiaro Меѓународни, ние се длабоко посветени на provid супериорен шопинг искуство на нашите клиенти.Ако имате било какви прашања, можете да не контактирате во било кое време и Metronic ќе се реши тоа за вас во времето.

Параметри на производот