.

Заварување Пиштол Млазницата, 2 парчиња 120 Степен Нерѓосувачки Челик Топло Воздушен Пиштол Млазницата, Рамни Млазницата Заварување Топлина Пиштол алатки, за Завар?

Заварување Пиштол Млазницата, 2 парчиња 120 Степен Нерѓосувачки Челик Топло Воздушен Пиштол Млазницата, Рамни

DEN 638.16

Тековен
Во магацинот.

Употребата на не ' рѓосувачки челик легура има добра отпорност на корозија, добар пластичност и висока јачина.Производот имаат долг живот, отпорност на топлина, висока температура отпор, се повеќе отпорни на нечистотија.Poosess ниска температура сила и механички својства, не е лесно да ' рѓа и оксидираат деформација.Овој топол воздух заварување пиштол млазницата, се користат за заварување PP, PVC и други пластични плочи.Висок квалитет рамен млазницата е лесен и практичен за употреба, парична казна изработка донесе мазна површина.Спецификација : Предмет Тип : Заварување пиштол nozzle Material : Нерѓосувачки steel Inner Дијаметар : Прибл. 32-милиметри / 1.3 in Nozzle Ширина : Прибл. 20mm / 0.8 in Usage : Заварување млазницата за PP ПВЦ пластика лист welding Package Листата : 2 x Заварување Пиштол Млазницата.

Параметри на производот