.

Aexit B50K 50К Променливи Отпорници Ohm 7mm Тема 8-Пински Линеарна Ротари Potentiometers Potentiometer Префрлате

Aexit B50K 50К Променливи Отпорници Ohm 7mm Тема 8-Пински Линеарна Ротари Potentiometers Potentiometer Префрлате

DEN 188.40

Тековен
Во магацинот.

Име на производ : Rotary Potentiometer Прекинувач;Модел : B50 K;Отпор Вредност : 50К Ohm.Potentiometer Тип : Јаглерод Филм;Игли : 8;Бунари со Дијаметар : 6mm / 0.24".Вратило Должина : 10мм / 0.4";Конец Кол. : 7mm/0.28";Води : Преку Дупка за Монтажа.Телото Димензии : 12 x 11 x 10мм / 0.47" x 0.43" x 0.4"(L*W*T);Вкупна Висина : 30мм /1.2";Боја : Зелена, Сребрен Тон.Тежина : 7g;Пакет Содржина : 1 x Rotary Potentiometer Switch. 50К ohm, 8 pin Терминали, Линеарна Двојна(Тип Б), Одговара Најмногу на квалитетот на Копчиња.Врвот на вредноста тип и knutled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило.Со поделени во окното за притисни-за knob.

Параметри на производот