.

Пластични Појас Tensioner, Прирачник Рака Tensioner Појас Тензија Мерач Апсењето Алатка за Сечење Појас клима уред Ac Појас Tensioner за Семејно Пакување за DIY

Пластични Појас Tensioner, Прирачник Рака Tensioner Појас Тензија Мерач Апсењето Алатка за Сечење Појас клима

DEN 1254.96

Тековен
Во магацинот.

Ротирачки дизајн, може цврсто да се поправи пластични здрав, затегнување на сила е посилна, не е лесно да падне.6 во PP/PET пластика tape Use Сценарија : Хартија индустрија, алуминиум индустрија, камената индустрија, дрво, хемиски влакна, тутун, хемиска индустрија, памук врти, метални производи и други индустрии. Како што е прикажано на слика со пластични рака тока.Функција : 1.Пакување tensioner има повеќе значења, и може да се користи истовремено да се поправи, стегач и да ги намали пластични ленти. Потоа положи друга рака од предниот до задниот низ шлиц и twister. Постои не се лизга заб дизајн на делот каде пакување појас е притиснато, и непречено пластични појас нема да се лизга лесно.Ротирачки дизајн, може цврсто да се поправи пластични здрав, затегнување на сила е посилна, не е лесно да падне.Постои не се лизга заб дизајн на делот каде пакување појас е притиснато, и непречено пластични појас нема да се лизга лесно. Притиснете рачката и да го положат на рака од назад до напред. Дршката ги поместува за околу рака како што е прикажано во насока.

Параметри на производот

Item Type:
Plastic Belt Tensioner
Material:
45# steel
Application:
Approx. 12-16mm / 0.5-0.6in PP/PET plastic tape
Use Scenarios:
Paper industry, aluminum industry, stone industry, wood, chemical fiber, tobacco, chemical industry, cotton spinning, metal products and other industries.
Package List:
1 x Plastic Belt Tensioner1 x User Manual :
Only one tensioner is included, and the packaging process requires self‑prepared matching clamps and clamps to operate together. :