.

Enviropanda Бамбус Хартија За Крпи, 6 Брои, 2 Ply Еколошки Еднократна Употреба Бамбус Хартиени Крпи

Enviropanda Бамбус Хартија За Крпи, 6 Брои, 2 Ply Еколошки Еднократна Употреба Бамбус Хартиени Крпи

DEN 551.76

Тековен
Во магацинот.

Клима-Сојузник : Со повисоки способности за да се апсорбираат јаглерод и да произведуваат кислород, бамбус одгледување помага да се лекува на планетата.Природен Производ : Направен без какви било штетни материи, bleaches или хемикалии, создавање на побезбедна и повеќе природни хартиена крпа.ЛУКСУЗНА СИЛА & АБСОРБЕНТА : Бамбус е позната по својата сила и издржливост, а исто така е извор на многу луксузни fabrics.ENVIROPANDA Хартиена Крпа е многу абсорбента и неверојатно силна благодарение на биолошките својства на бамбус.Ова го прави бамбус одгледување вреден сојузник во борбата против климатските промени.By со користење на 100% чиста бамбус, Enviro Panda има создадено бамбус кујна хартиена крпа дека е како абсорбента како што е силна.Бамбус градини се најде да се минимизира ерозија на почвата, а исто така апсорбирање на јаглерод на далеку повисоко ниво од слична големина застане на дрвени предмети дрво.BIODEGRADABLE & ЗЕМЈАТА ПРИЈАТЕЛСКИ : секој Enviro Panda бамбус хартиена крпа се тркалаат содржи 90 листови абсорбента 2 ply сила.100% БАМБУС ПРОИЗВОД : Направена од 100% бамбус, Enviro Panda Бамбус Хартија Крпи се чиста производ, кој содржи ниту еден од хемикалии, бои, или хлор кајгана најчесто се наоѓаат во голем бренд кујна хартиени крпи.Брза Регенерација : Бамбус може да се берат без убиството исклучите култура, овозможувајќи за побрза регенерација.ENVIROPANDA : земјата-свесен избор за еко-пријателски потрошувачите.Ова го прави ENVIROPANDA Хартиена Крпа идеален производ за чистење на широк спектар на домаќинство spills.Ова ти остава со повеќе природен производ кој е подобро за животната средина и подобри за вашето семејство.

Параметри на производот